Strona główna Komiksy Ciekawostki Kto by wygrał w walce: Batman czy Czarna Pantera?

Kto by wygrał w walce: Batman czy Czarna Pantera?

Hipotetyczne walki pomiędzy dwoma postaciami z różnych uniwersów są najczęściej niesprawiedliwe ponieważ piszący na pewno ma swojego faworyta. Postaram się jednak wszystko udowodnić i poprzeć komiksami.

Dla ludzi nielubiących czytać

Jeśli obie postacie beż żadnego wcześniejszego przygotowania będą nosiły standardowe wyposażenie, spotkają się na stosunkowo neutralnym gruncie i będą walczyć aż jeden się podda to przykro mi, ale…

Batman przegrywa.

Okej, możecie teraz wrócić do swojego życia wiedząc, że o wyniku walki pomiędzy wojownikami tego kalibru przesądzą nadludzkie zdolności. Batman nie jest w stanie wyjść w tej sytuacji zwycięsko ponieważ jest tylko człowiekiem, zresztą wiedział by o tym zaledwie po kilku minutach.

We wrześniu 2003 roku w komiksach odbyła się wielka walka pomiędzy Justice League a Avengers.

W tej historii Batman przyznaje, że w starciu z Kapitanem Ameryką to właśnie Kapitan prawdopodobnie odniósłby zwycięstwo. Zajęłoby to sporo czasu i wysiłku, ale stałoby się. Bruce Wayne doszedł do tego wniosku po krótkim teście umiejętności przeciwnika.

Prawdopodobnie mi nie wierzysz więc zerknij na stronę z komiksu. Ona nie kłamie.

Ich ciosy są wykonywane prawie bez użycia siły. […] Testują się. Szacują. […]
– Dobra, sądzę, że mógłbyś mnie pokonać Avengerze, ale zajęłoby to dużo czasu. Odpowiedz mi najpierw na pytanie, chcesz tego?
– Nie. Nie jesteś wrogiem. Wszyscy jesteśmy pionkami w większym spisku.
Nietoperz walczył już z przeciwnikiem o podobnych umiejętnościach do Kapitana – Sladem Wilsonem znanym szerzej jako Deathstroke. A więc dlaczego ustąpił?

Wiedział, że nawet jeśli walka się odbędzie to nie odniesie on zwycięstwa, a dodatkowo będzie wyczerpany tak bardzo, że nie będzie w stanie efektywnie zwalczyć prawdziwego zagrożenia.

Na pewno nie mógłby pokonać Steve’a Rogersa?

Mroczny rycerz jest tylko człowiekiem – świetnie wytrenowanym, wytrzymałym, genialnym, ale jednak człowiekiem. Kapitan natomiast ma w sobie serum super-żołnierza, które pozwoli mu pracować na najwyższych obrotach przez wiele dni. A więc jedyne co Rogers musiałby zrobić to walczyć defensywnie do momentu aż Batmanowi zabraknie sił.

Podobną taktykę zastosował Bane, który zmusił Bruce’a Wayne’a do ciągłej walki, a gdy temu brakowało sił postanowił zmierzyć się z nim samodzielnie. Pamiętacie co z tego wyszło, nie?

Bane łamie kręgosłup Batmanowi

Nietoperz posiada wszystkie potrzebne umiejętności do pokonania Ameryki, więc to nie ich brak będzie jego zgubą, a zwyczajne zmęczenie.

No dobra, ale przecież Batman ma wiele sprzętów w swoim pasie. Jakiś musi zrobić znaczącą różnicę.

Większość jego ekwipunku jest podobna do tego używanego przez Hawkeye a nawet jeśli nie to Kapitan Ameryka ma tak szeroką gamę złoczyńców, że żadna z używanych przez Wayne’a broni by go nie zaskoczyła.

Czyli Batman nigdy nie wygra?

Batman ma świra na punkcie dobrego przygotowania, a więc jeśli miałby na nie czas – mógłby wygrać. Dodatkowo trzeba założyć, że byłby w stanie zrobić coś dziwnego i kompletnie niespodziewanego co pozwoliło by mu na wygraną. Śmiem twierdzić, że na 10 walk, 4 należałyby właśnie do niego.

Gadasz i gadasz o tym Ameryce a miało być o Czarnej Panterze… Co to ma w ogóle ze są wspólnego?

Czarna Pantera i Kapitan Ameryka są prawie identyczni, z tą różnicą, że Czarna Pantera zamiast serum super-żołnierza przyjął zmodyfikowaną roślinę zwaną heart-shaped herb.

Każdy kto ją przyjmie odczuje znaczne zwiększenie szybkości, zwinności, siły i wytrzymałości. Rany będą goiły się szybciej, a zmysły wyostrzą się tak bardzo, że widzenie w całkowitej ciemności, tropienie po nawet najsłabszym zapachu czy nasłuchiwanie bicia serca nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Obie te postacie wielokrotnie ze sobą walczyły i w żadnym ze starć nie było wyraźnego zwycięzcy. A więc biorąc pod uwagę fakt, że są sobie równi – muszę Czarnej Panterze dać tę samą przewagę, którą dałem Kapitanowi Ameryce – Batman nie będzie w stanie walczyć dłużej od Czarnej Pantery.

Wynik: Czarna Pantera zwycięża dzięki nadludzkiemu refleksowi, wytrzymałości i lepszym umiejętnościom. Batman szkolił się na maszynę do zabijania od kiedy zaczął być nastolatkiem, Czarna Pantera natomiast uczy się całe swoje życie aby zostać największym wojownikiem.

Zaraz zaraz, Kapitan Ameryka ma tarczę, która pomogłaby mu w defensywnej walce, może gdyby jej nie było to Batman byłby w stanie wygrać?

Strój Pantery absorbuje siłę każdego przyjętego uderzenia, czyniąc go odpornym na broń palną lub walkę wręcz. Tylko postacie bardzo dobrze wyszkolone lub o nadludzkiej sile są w stanie skutecznie walczyć z Czarną Panterą.

Jeśli Batman działałby szybko lub miał trochę szczęścia mógłby wykorzystać otoczenie na swoją korzyść jednak Pantera prawdopodobnie zrozumiałby intencje przeciwnika ponieważ ich style walki są bardzo podobne. Oboje atakują z ukrycia pod osłoną nocy.

Podsumowując: W pojedynku między Czarną Panterą a Batmanem – zwycięża Czarna Pantera. Pamiętajcie jednak, że ta walka musiałaby się odbyć bez żadnego przygotowania.

Radek Matuszewskihttps://animatuszewsky.pl/
Naprawdę to czytasz? No cóż, twoja decyzja. Kocham seriale a dzień bez ciekawostek z komiksów Marvela lub DC to dzień stracony, ale spanko przede wszystkim.

Najnowsze

Go Bears DUO – Czarna Porzeczka + Liczi – PREMIX – RECENZJA

Sprzęt: Profile Unity RTA – nexMesh 0.13 Ohm, wata od Wotofo. ETYKIETA Etykieta jest dwukolorowa, estetyczna i miła dla oka. Jej kolor odpowiada zastosowanym aromatom - czyli...

Dillon’s FRESH QLR – COLD’MATE – Premix – RECENZJA

Sprzęt: Profile Unity RTA – nexMesh 0.13 Ohm, wata od Wotofo. ETYKIETA Podobnie jak w poprzednio recenzowanych przeze mnie premiksach z tej serii - (LIME’UP, TI'NERGY) etykieta...

Dillon’s FRESH QLR – TI’NERGY – Premix – RECENZJA

  Sprzęt: Profile Unity RTA – nexMesh 0.13 Ohm, wata od Wotofo. ETYKIETA Podobnie jak w poprzednio recenzowanym przeze mnie premiksie (LIME'UP) etykieta jest szalona i ciężka do...

Dillon’s FRESH QLR – LIME’UP! – PREMIX RECENZJA

Sprzęt: Profile Unity RTA – nexMesh 0.13 Ohm, wata od Wotofo. ETYKIETA Kolory etykiety nawiązują do smaku - przeplatająca się żółć z zielenią jest nawiązaniem do lemoniady...

Popularne